CarboPurit®

Nejkvalitnější povrchová úprava na brýlové čočky.

 

CARBO PURIT®jasnější a bezstarostnější život v dioptrických brýlích.

Dioptrické brýle, které člověk nosí, aby dobře, tedy ostře, viděl a mohl tak kvalitně fungovat v každé životní situaci, musí splňovat více požadavků. Módní design vhodné barvy dotvářející naši osobnost a samozřejmě značku jako vyjádření našeho společenského statusu. Kromě těchto viditelných estetických požadavků mají brýle v první řadě garantovat odpovídající optické vlastnosti, které zpříjemňují jejich nošení a snižují nároky na čištění. Zároveň je důležité, aby dlouhodobě garantovaly kvalitu vidění v nezměněné formě a působily nenápadně i pro naše okolí.

Jednoduše řečeno: každý den s brýlemi musí být jasný a bezstarostný.

Řešením pro zachování dlouhodobého křišťálového vidění je zušlechťování brýlových skel speciální integrovanou vrstvou CarboPurit®, kterou přináší na trh slovenský výrobce a distributor brýlových skel Sagitta. Nová speciální vrstva CarboPurit® chrání vaše brýle před nežádoucími vlivy, které mohou snižovat komfort vidění a jejich životnost.

CarboPurit® - křišťálově čistý a krystalově odolný.

Materiály, které se dnes většinou využívají při výrobě dioptrických skel do brýlí, jsou lehké, nerozbitné, ale mají vyšší reflexní činitel světla a nižší povrchovou tvrdost. V denní praxi to znamená, že vznikající odrazy na ploše skel omezují náš jasný pohled na svět a naopak ruší pohled do našich očí. Nižší povrchová tvrdost skel způsobuje rychlé opotřebení optických ploch, které jsou vystavované častému čištění. Znečištění prachovými částicemi, potem a mastnotami z pokožky se při manipulaci s brýlemi v denní praxi ubráníme jen obtížně.

Markantním přínosem pro zachování dlouhodobé kvality skel brýlí je zušlechtění speciální integrovanou vrstvou CarboPurit® od Sagitty. Tato vrstva v sobě integruje 4 aktivní a pasivní vlastnosti:

Povrchové tvrzení

TVRDÁ laková vrstva, která se vyznačuje zvýšenou odolností proti mechanickým vlivům.

Antireflexní účinek

Křišťálově čistý pohled díky kompozitní soustavě ušlechtilých krystalických prvků.

Antistatický účinek

Zabraňuje usazování prachových částic, čímž snižuje potřebu častého čištění povrchu brýlových skel.

Oleofobní účinek

Zabraňuje přilnutí tekutin a mastnot k povrchu brýlového skla a nevyžaduje neustálé utírání brýlí.

 

Všechny tyto účinky vykazují dlouhodobou stabilitu při běžné denní zátěži, které jsou brýle při používání vystavované.