NanoPurit - povrchová úprava dioptrických skel

Antistatická úprava brýlových čoček

Nový typ antireflexní úpravy na brýlové čočky, která redukuje přilnavost prachu a tekutin na čočkách a poskytuje tak čistý a nerušivý pohled.

Antireflex je dnes již standardní součástí většiny brýlí nabízených v optice. Jeho uživatelský přínos, čirost a kontrast zobrazování, již zná většina nositelů brýlí. Významnou součástí téměř každé antireflexní vrstvy je i hydrofobní úprava, která zabraňuje přilnutí tekutých látek vyskytujících se v běžném životě, se kterými mohou přijít do styku brýle. Jde zejména o dešťové kapky, kondenzované páry, pot apod. Hydrofobní vrstva je účinným prvkem proti znečišťování tekutinami.

Brýle resp. skla jsou však mnohem intenzivněji, lze říci téměř pořád, vystavovány i znečištění prachem. Prach, který se v okolí člověka vyskytuje více či méně všude, dokáže stejně snižovat efekt dobrých brýlí. Drobné částice na povrchu skel působí nepříjemně zejména při intenzivnějších světelných podmínkách. Světelné paprsky nepronikají přes čočky rovnoměrně, ale částečně se lámou na částicích prachu, což narušuje čistý a komfortní pohled. Při sníženém osvětlení usazený prach zase zabraňuje pronikání světla, což zhoršuje viditelnost při různých činnostech. Takto znečištěné brýle máme tendenci utírat, čímž se však účinek usedání prachu zvětšuje, protože na povrchu skel vzniká elektrostatický náboj, který ještě více přitahuje usedání nečistot. Častým utíráním brýlových skel od prachu, zejména pokud se na čištění nepoužívají určené čistící prostředky, dochází postupně k vytváření mikroškrábanců. Tyto po určitém čase začnou být viditelné, rušivé a zcela znehodnotí brýle.

NanoPurit® - povrchová úprava pro ČISTÝ POHLED

Je nový antireflexní zušlechťovací systém se zvýšeným antistatickým účinkem, který redukuje usedání prachových částic na povrchu skel. Systém NanoPurit® je nanesen na základní tvrdé elastické vrstvě Grafit Ultra, která chrání brýlovou čočku před poškrábáním. Kompaktní soustava samotných nanoantireflexních vrstev zvyšuje světelnou propustnost čočky na 99,5 %, což vytváří kontrastnější vidění a eliminuje nežádoucí rušivé odrazy z čoček. Zušlechťovací systém uzavírá ochranná vrstva se zesíleným hydrofobním a antistatickým účinkem, která zabraňuje rychlému znečištění povrchu skel prachovými částicemi a tekutinami. Takto vybavené čočky zůstávají dlouhodobě čisté. Pohled přes čočky vybavenými NanoPuritem zůstává křišťálově čistý bez rušivých momentů. Brýle není nutné tak často čistit, díky čemuž se prodlužuje jejich životnost. Intenzita a rychlost znečištění je eliminována díky nano hladkému povrchu, který se vytváří procesem v hlubokém vakuu napařováním látek, které snižují adhezi a zvyšují antistatický účinek povrchu skel. Tato technologie se používá také v oblasti přenosu informací optickými vlákny.

NanoPurit® má velmi jemný elegantní zbytkový odstín tyrkysově modré barvy. Odstín je příjemný pro zrakový vjem a esteticky ladí s širokým spektrem barev brýlových obrub.