PROSport - sportovní brýlové čočky

Sportovní brýlové čočky PROSport zohledňují konstrukci rámu a individuální požadavky pro dobré sportovní výsledky.

Športové okuliarové šošovky PROSport

Sportovní aktivity vykonávané dnes, ať už profesionálně nebo rekreačně, se staly nedílnou součástí dnešní doby. Sport přináší oddech, relax, zlepšuje zdravotní stav a odstraňuje stres. Všechna zmíněná kritéria je možné dnes aplikovat také na sportovní brýle prostřednictvím brýlových čoček PRO SPORT. Při všech sportovních aktivitách jsou nejdůležitější požadavky na bezproblémové vidění v každé situaci a na ochranu zraku před případným poraněním. Důraz na perfektní vidění je ještě důležitější u lidí, kteří nosí korekční brýle.

Požadavky na dobré sportovní brýle

- ochrana zraku
- zintenzivnění kontrastů objektů a předmětů souvisejících se sportovní disciplínou
- jasné a ostré vidění na všechny vzdálenosti
- dostatečně velké nezkreslené zorné pole
- zvýšení pozorovacího účinku za změněných světelných podmínek
- komfort nošení

PROSport představuje sérii korekčních brýlových materiálů a barev se specifickými individuálními vlastnostmi pro jednotlivé skupiny sportů.

Brýlové čočky PROSport

Pevné materiály – ochrana zraku

Z hlediska ochrany zraku před mechanickými vlivy, kterou jsou při některých sportovních disciplínách velmi pravděpodobné, se doporučuje používat brýlové čočky z materiálů, které mají extrémní pevnost. Mezi takové materiály patří čočky NXT® a TRIVEX®.

Správné barvy – zintenzivnění kontrastů objektů

Pro dosažení co nejlepšího sportovního výsledku je důležité zvýšení pozorovacího účinku objektů a předmětů. Správný výběr barevného filtru ovlivňuje kontrastní vidění a tím pádem reakční čas na často se měnící sportovní situace nebo odhadování vzdálenosti.

Individuální výpočet – jasné a ostré vidění na všechny vzdálenosti

Správné a přesné dioptrické hodnoty jsou základním předpokladem pro úspěšné a bezpečné sportovní aktivity.

FREE FORM technologie – dostatečně velké nezkreslené zorné pole

Dostatečně velké zorné pole je nevyhnutelné při většině sportovních aktivit. Tento požadavek je akceptovaný také při používání ergonomických, velmi zakřivených brýlí.

Ultra lehké materiály – komfort nošení

Sportovní brýle by i přes výčet všech požadavků měly působit lehce a nerušit svojí váhou, která se znásobuje prudkými pohyby hlavy. Brýlové čočky jsou vyráběné z lehkých a zároveň pevných plastových materiálů.

Materiály PROSport

NXT® - extrémně pevný barevný plastový materiál
TRIVEX® - extrémně pevný čirý plastový materiál
ORPLAS® - plastový materiál s možností volby barevného odstínu

Účinky barev PROSport

Účinky farieb okuliarových šošoviek

 

Kolekce barev PROSport

Správné barvy – zintenzivnění kontrastů objektů a předmětů akceptuje požadavky na ergonomii sportovních brýlových obrouček při zachování dobrého vidění.

opper / měděná
Výborný kontrast s vysokým rozlišením a zlepšeným hloubkovým zobrazováním. Intenzita zabarvení se přizpůsobuje slunečnímu záření.

grey / šedá
Věrné zobrazení barev a minimální zkreslení. Vhodné do oblasti s vysokou intenzitou slunečního záření a jeho odrazů.

brown / hnědá
Zlepšují barevný kontrast a tlumí odrazy ze všech úhlů. Výborné tlumící účinky s dobrým rozlišením kontrastů, minimální zkreslení barev. Vhodné do oblastí s vysokou intenzitou slunečního záření.

green / zelená
Univerzální filtr, dobré tlumení jasu. Ochrana proti oslnění, minimální zkreslení barev. Snížení namáhání zraku při silném světle.

khaki / žlutohnědá
Dobré tlumení barev a zvyšování kontrastů na zeleném podkladu. Univerzální filtr s výborným tlumícím účinkem, především do oblastí, kde se vyžaduje tlumení jasu.

brick / cihlově červená
Výborná kontrastní kvalita s vysokým rozlišením a zlepšeným hloubkovým zobrazováním, které eliminuje únavu zraku. Částečné tlumení světla s výborným rozjasňovacím účinkem.

orange / oranžová
Přirozeně velký kontrast čočky s částečným tlumením světla, perfektní pro běžné nošení při měnících se světelných podmínkách. Výborné vnímání kontrastů a hloubky prostoru.

yellow / žlutá
Velmi dobrý rozjasňovací účinek se zvýrazňováním kontrastů a vylepšení hloubkového vidění. Ideální na použití za mlhy, pro ranní světlo, západ slunce nebo deštivé počasí.