Sluneční nebo dioptrické

Častá otázka, která nás začíná trápit s prvními jarními paprsky slunce, ale ještě častěji nás pronásleduje v době dovolené, kdy chceme mít opravdu minimální starosti s balením a péčí o osobní věci. Chceme mít prostě bezstarostné pohodlí, vypadat in, dobře vidět a být chráněni před zrádnými slunečními paprsky, které ale jinak vyhledáváme a neumíme si bez nich dobrou letní pohodu ani představit.

Jednoduše chceme mít dobrý život doslova pod sluncem. Ale je to vůbec možné? Ano, je to možné, my v Sagitta na to známe odpověď. Řešení je ukryto v kombinaci vyhovujících značkových brýlových obrub a vybraných dioptrických sklech z plastových materiálů.

Sluneční dioptrické brýle

Značkové brýle, ať už dioptrické nebo i sluneční, v sobě integrují vlastnosti, jako je ergonomický design a lehké fyziologicky bezchybné materiály, které nezpůsobují alergie při dotyku s pokožkou. Vyznačují se precizností přepracování detailů, spolehlivou funkčností flexibilních elementů brýlí, jako jsou stranice a sedýlka. Konstrukce rámu je dostatečně pevná, aby odolala namáhání při každodenním používání, a zároveň umožňuje zapracování různých typů brýlových skel v různých dioptrických hodnotách. Brýle musí být pohodlné, tak aby nás neomezovaly při různých činnostech a samozřejmě splňovaly naše požadavky na estetické a stylové přání.

Dioptrická skla, ať už čirá nebo barevná, nám kromě ochrany před UV zářením mají zprostředkovat jasný a ostrý pohled. Dnes jsou pro tento účel používány plastové materiály, které se vyznačují nízkou hmotností, dostatečnou pevností při nárazu tak, že nedochází k jejich tříštění a následnému riziku úrazu oka. Pro dosažení co nejlepšího estetického hlediska, zejména při vyšších dioptriích, jsou k dispozici tzv. ztenčené (vysoce-indexové) plastové materiály. Volbou ztenčení skla můžeme získat redukci hmotnosti a tloušťky skel až o 40 %. Tato skla a materiály je možné dodatečně barvit, případně je dodat s polarizačním filtrem, který znásobuje komfort vidění a posiluje ochranné vlastnosti před slunečním zářením. Nemalou výhodou jsou i tzv. samozabarvující, odborně nazývaná fototropní skla, která mění svůj odstín podle slunečního svitu. Zatímco ještě před pár lety byla samozabarvující skla určena zejména na letní sezónu, dnes se těší celoročnímu použití díky rychlému zabarvení a odbarvení při změně světelných podmínek. Brýle s takovými skly na přímém slunci ztmavnou tak, že z nich máme kvalitní sluneční brýle, a v prostorách, kde není sluneční svit, zůstanou zase čiré. Benefitem spojení značkových brýlových obrub a dioptrických plastových skel je jejich použití na sport, společenské příležitosti či běžné nošení. Takový typ brýlí harmonicky spojuje image a účelnost.

Vzájemná optimální kombinace brýlové obruby a dioptrických plastových skel podle individuálních ergonomických a fyziologických parametrů je možná pouze za účasti odborníků z oboru oční optiky. Oční optik nebo optometrista jsou svým vzděláním, praxí a přístrojovým vybavením nejlepší a bezpečnou volbou při výběru a zhotovování brýlí.

Svěřte se do rukou odborníků ve vybraných očních optikách při nákupu značkových dioptrických nebo dioptrických slunečních brýlí a prožijte slunečné dny s bezpečnou ochranou zraku.