Společnost Sagitta

HISTORIE od 1991

Sagitta spol. s. r. o. vznikla v roce 1991. Patří vůbec k prvním čistě slovenským společnostem, které se věnovaly dovozu zahraničních značek výrobců slunečních brýlí, brýlových obrub a doplňkového optického zboží do České a Slovenské republiky. Sagitta se však věnuje kompletní nabídce optických materiálů, jakými jsou speciální pomůcky pro slabozraké, lupy pro průmyslovou výrobu, pro využití v medicíně či lupy používané v kosmetických studiích. Během prvních let si společnost vybudovala dobré dodavatelsko-odběratelské vztahy a je seriózním partnerem pro světoznámé značky a stala se jejich největším distributorem ve Slovenské republice. V roce 1993 společnost Sagitta rozšířila svou činnost i o výrobu brýlových čoček, což bylo zároveň odrazovým můstkem pro průnik na zahraniční trhy.

SOUČASNOST

Sagitta spol. s r. o. v současnosti zaměstnává více než 40 zaměstnanců a její strukturu lze rozdělit do dvou základních divizí: 

1. distribuce značkových brýlových obrub a slunečních brýlí 
2. výroba a distribuce brýlových čoček 

V současnosti patří Sagitta mezi přední společnosti v obou divizích a svými produkty pokrývá téměř 20 % slovenského trhu. Na Slovensku působí přibližně 460 optik, přičemž Sagitta aktivně spolupracuje s více než 300 optikami. Počet dokazuje serióznost společnosti Sagitta a vysokou úroveň spolupráce v rámci partnerských vztahů. Cílem společnosti do budoucna je neustálé zkvalitňování produktů, obchodních aktivit a zlepšování služeb pro zákazníky, aby kvalita a služby byly viditelné i u koncového spotřebitele.

Brýlové čočky

okuliarová šošovka

: INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE A MATERIÁLY PRO DOKONALÉ VIDĚNÍ
Dobře a zdravě vidět, komfort při nošení, estetický vzhled, to jsou požadavky zákazníků na korekční (dioptrické) brýle. Vybrané "high-tech" materiály, nejmodernější obráběcí CNC technologie a poznatky o lidském zraku jsou zohledňovány při výrobě brýlových čoček.

: MULTIFOKÁLNÍ designy
Designy brýlových skel zohledňující anatomii zraku jsou určeny pro plynulé, čisté vidění na všechny vzdálenosti. Tuto jedinečnou vlastnost vytváří progresivní optický koridor. Multifokální brýlové čočky splňují všechny požadavky kladené na dobré brýle pro kombinované vidění do dálky, na čtení i střední vzdálenost.

: FOTOTROPNÍ (samozabarvující)
Materiály pro zdravý zrak a komfortní vidění v každém světle. Uvnitř čiré, venku tmavé. Mění intenzitu zabarvení podle intenzity slunce.

: FREE FORM TECHNOLÓGIA
Je budoucností v technologii oční optiky. CNC stroje aplikují optické požadavky brýlových skel fyziologickým potřebám lidského zraku. Umožňují vyrábět to nejkomplikovanější pro ten nejkomfortnější pohled. Silnou stránkou společnosti Sagitta jsou tzv. zušlechťovací procesy. Díky těmto speciálním úpravám brýlových skel získá zákazník bonus navíc - vysoký komfort vidění. Jsou v tom zahrnuty různé škály barev skel, antireflexní úpravy a povrchové tvrzení, což dělá brýlové sklo od Sagitty kvalitnějším s vysokou mírou odolnosti.

Sluneční brýle, brýlové obruby

dioptrické a slnečné okuliare

: TREND, ŽIVOTNÍ STYL, KVALITA
Sagitta nabízí širokou paletu brýlových obrub a slunečních brýlí světoznámých a renomovaných značek. Naše brýlové rámy a sluneční brýle představují trend, styl a kvalitu a svým designem uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

: TRENDY DESIGN
Společnost SAGITTA zastupuje renomované značky ze světa módy a designu. Nositelé korekčních obrub a slunečních brýlí značek JOOP !, LACOSTE, MORGAN, ELLE, ESPRIT, PUMA, HIS, DANIEL HECHTER, LEVI'S a s.OLIVER patří ke spokojeným zákazníkům, kterým záleží na módě, stylu, eleganci a komfortu nošení brýlí.

: ŽIVOTNÍ STYL
Společnými atributy značek DAVIDOFF, DAVIDOFF PRESTIGE a JAGUAR jsou nadčasovost, individualita, elegance, komfort nošení a perfekcionismus. "Luxus je cosi velmi subjektivního," tvrdí tabákový král Zino Davidoff, jehož jméno se stalo symbolem luxusu. Symbolem značkových brýlových a slunečních obrub DAVIDOFF je krásný titanový rám pro muže, preferující nenápadnou eleganci, která uspokojí i nejnáročnější uživatele této vyhledávané značky, kterou na slovenský trh přináší SAGITTA.

: TITAN HIGH-TECH MATERIÁLY
Pro brýlové rámy světoznámých značek SEIKO, ZEISS a CHARMANT je typické precizní zpracování detailů, dokonalá kvalita a průkopnická práce při zavádění titanových rámů do běžné optické praxe. Antikorozní a antialergické vlastnosti jsou u titanových rámů samozřejmostí. SEIKO Titan, SEIKO Supertitanium, Charmant Z Titan a Charmant 100% Titan jsou dnes již proslulé patentované materiály, které předurčují titan jako jeden z nejkvalitnějších kovů na výrobu brýlí s extrémně nízkou hmotností.

Lupy a optické pomůcky

televízna lupa

POMÁHÁME VIDĚT TAM, KDE JINÍ NEMOHOU
Firma Sagitta je dlouhodobým dodavatelem lup a optických pomůcek do všech využitelných oblastí. Zaměřujeme se zejména na slabozraké lidi, průmysl, medicínu, kosmetiku, hobby atd.

Máme nejširší nabídku lup na slovenském trhu od cenově nenáročných modelů po nejkvalitnější elektronické lupy nové generace.

: PŘINÁŠÍME ŘEŠENÍ PRO ZRAKOVĚ HANDICAPOVANÉ
Dlouhodobá spolupráce mezi společností SAGITTA, spol. s r. o. a Unií nevidomých a zrakově postižených pomohla zařadit velké množství zrakově handicapovaných do pracovního a společenského života. SAGITTA poskytuje odbornou a poradenskou činnost při poskytování optických pomůcek pro zrakově postižené. Velmi dobře se osvědčily monokulární dalekohledové systémy a speciální lupy. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví byly některé lupy zařazeny do seznamu zdravotnických prostředků částečně nebo úplně hrazených na základě veřejného zdravotního pojištění.

Internetový obchod s lupami: www.elupy.cz

 

 

Společnost Sagitta, spol. s r. o. realizuje 100 % prodeje výrobků výhradně přes oční optiky, což znamená, že nevyrábí zboží na sklad, ale vyrábí pouze na základě objednávky (receptu) a tím má zaručen 100% odbyt výroby.

V průběhu 17 let činnosti v tomto odvětví výrazným způsobem změnila Sagitta činnost, vybavení, ale také zaměření výroby. Společnost investovala miliony korun do nejmodernějšího technologického a přístrojového vybavení a dnes technicky plně konkuruje srovnatelným výrobám ve vyspělé Evropě. Strojní vybavení společnosti tvoří kompletní sortiment strojů na výrobu brýlových čoček z různých materiálů, zařízení pro konečné opracování čoček a kompletní potřebný sortiment pomůcek a nástrojů pro uváděné stroje a zařízení.