O značce

Sabae, město v japonské prefektuře Fukui, je nejen původem Minamoto obrub, ale také původem japonského brýlového průmyslu. Tato oblast však není známá pouze výrobou brýlí, ale je také domovem dalších vysoce kvalifikovaných řemesel, jako je výroba laků a washi papírů.

Zakladatel CHARMANT, Kaoru Horikawa, má svou vlastní soukromou sbírku historických brýlí, která sloužila jako inspirace pro vývoj značky Minamoto. Dalším stavebním kamenem designového jazyka je japonská filozofie Zen, která znamená minimalismus a zaměření na to podstatné. Tak vznikl jedinečný designový jazyk Minamoto, ovlivněný jeho původem, s nepřekonatelnou pozorností k detailu. Velký důraz byl kladen na autenticitu a kvalitu při výběru materiálů. Proto jsou brýle Minamoto vyráběny výhradně z japonského titanu, nejvyšší kvality, která na trhu existuje. Tento materiál je navíc pevně spojen s  vlastní historií, protože CHARMANT byl jednou z prvních společností na světě, které v 80. letech 20. století použily titan pro výrobu brýlí – a dodnes je z jeho materiálových vlastností bez výhrad nadšen.

Speciální brýle potřebují speciální pouzdro. Proto je každá obruba Minamoto dodávána s pouzdrem vyrobeným z ručně vyráběného washi papíru z prefektury Fukui. Další originál v příběhu značky Minamoto.

Logo je rovněž symbolem japonského řemesla. Ruční práce mistra kaligrafa, který pracuje pro společnost CHARMANT, je dalším znakem japonské preciznosti a kvality. A ukazuje, že Minamoto je založeno na jedinečném, hlubokém původu.

Obruby Minamoto koupíte u našich obchodních parterů